top of page
image (1).png

Turpinās darbi pie Cēsu radošā un digitālā kvartāla "Rainis" rekonstrukcijas


No šī gada aprīļa sākuma Raiņa ielā 25, norit būvniecības darbi pie Radošo un digitālo industriju kvartāla “Rainis” pirmās pārbūvējamās ēkas. Būvniecības procesa laikā veikta ēkas nesošo konstrukciju stiprināšana, pamatu un logu aiļu atjaunošana, kā arī veikta maģistrālo ūdens pievadu un kanalizācijas izvadu izbūve ēkā. Pašlaik ēkai tiek siltināta fasāde un atjaunots jumta segums, montēti jaunie logi, būvētas iekštelpu starpsienas un izbūvētas ventilācijas sistēmas. Tuvākajā laikā ēkai tiks ierīkots elektrības pieslēgums un siltuma pievads, kam sekos iekštelpu remonts un teritorijas labiekārtošanas darbi.

Savukārt Raiņa ielas pārbūves projekta īstenošanas laikā ir noņemts vecais ielas asfalta segums, kā arī veikti lietus ūdens kanalizācijas un apgaismojuma ierīkošanas priekšdarbi pie gājēju pārejas. No 25.septembra, plānots ieklāt jaunu asfalta segumu posmā no Raiņa ielas 30 līdz Noliktavas ielai. Pēc seguma ieklāšanas ar ielu horizontālā marķējuma palīdzību tiks iezīmētas velojoslas un ierīkotas automašīnu stāvvietas Raiņa ielas kvartāla pusē.

Paralēli pārbūvei notiek arī plānošanas darbi, par kuriem atbild Raiņa kvartāla komanda, kas strādā pie tā, lai kvartāls kļūtu par radošuma, inovāciju un kultūras centru. Pašlaik komanda strādā pie nākamā gada pasākumu programmas veidošanas un dara visu, lai kvartāls varētu kalpot kā eksperimentāla vide jauniem kultūras pasākumiem.

Paralēli pārbūvei, līdz novembrim Raiņa ielas 27 ēka un jumta terase pieejama plašākai publikai dienas nomai. Telpa paredzēta eksperimentāliem, laikmetīgiem un sabiedrību iesaistošiem notikumiem, tajā pašā laikā, neizslēdzot svinēšanu un baudīšanu. Ēkas dienas īres maksa ir 9,80 EUR + komunālie maksājumi.


Vairāk informācijas par telpu nomu ŠEITComments


bottom of page