top of page
image (1).png

13. Cēsu Mākslas festivāls

Ar vērienu atklāts 13. Cēsu Mākslas festivāls


Sestdien, 6. jūlijā tika atklāts trīspadsmitais Cēsu Mākslas festivāls, pulcējot lielu skaitu uzticamos festivāla apmeklētājus. Atklāšanas vakara koncertā pirmo reizi Latvijā izskanēja Tālivalža Ķeniņa Astotā simfonija Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un pasaulē novērtētās ērģelnieces Ivetas Apkalnas izpildījumā. Durvis vēra topošais Cēsu laikmetīgās mākslas centrs ar vērienīgo multimediālo ekspozīciju “Tuvplāns”, bet Cēsu pils klētī tika atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas bakalauru un maģistru darbu izstāde “Savienojumi”.


Koncertzālē “Cēsis” tika atklāta un līdz pat festivāla beigām būs skatāma Kriša Salmaņa un Oresta Silabrieža veidotā izstāde “Trimdas mūzikas personības un parādības”. Izstādes apmeklētājus uzrunās stāsti no trimdas latviešu mūzikas kultūras plašā un daudzveidīgā apvāršņa.


Atklāšanas vakara turpinājumā sekoja vērienīgās vizuālās mākslas izstādes “Tuvplāns” atklāšana topošajā Cēsu laikmetīgās mākslas centrā. Multimediālā projekta idejas pamatā ir vēlme pastāstīt par spilgtām latviešu izcelsmes personībām, kas spējušas atstāt nospiedumus pasaules mākslas vēsturē. Izstāde ir stāsts par to, kā, nezaudējot patību, kļūt par kosmopolītu, un vienlaikus – tā ir kā jautājums/atskaites punkts 21. gadsimtā tik aktuālajai tēmai par nacionālu mākslu globālā laikmetā.


“Tuvplāns” ir stāsts par latviešu māksliniekiem Ņujorkā, kuru vidū ir arī Svens Lūkins – 20. gadsimta 60. gadu amerikāņu mākslas ainas viena no uzlecošajām zvaigznēm. Šī ir pirmā reize kopš 1987. gada, kad Latvijā izstādīti Svena Lūkina objekti – trīsdimensionālās gleznas, kas 20. gadsimta 60. gados pārsteidza Ņujorkas mākslas pasauli.


bottom of page