top of page
image (1).png

Aizvadīts otrais “Vakars Radošajiem” Cēsu radošajā un digitālajā kvartālā “Rainis”Piektdien, 6. oktobrī, Cēsu radošais un digitālais kvartāls "Rainis" atdzīvojās un pulcēja radošos, uzņēmējus, darītājus un ikvienu, kurš vēlējās pavadīt piektdienas vakaru iedvesmojoties, pasākumā “Vakars Radošajiem 2023”. Pasākums kļuvis par tradīciju, otro gadu pulcējot kopā un atgādinot, cik nozīmīga ir radošuma loma mūsu ikdienā un uzņēmējdarbībā.

Šogad “Vakars Radošajiem” tika organizēts topošajā Cēsu radošajā un digitālajā kvartālā “Rainis”, kurā organizatori parūpējās par industriālu, neformālu, bet mājīgu atmosfēru. Kvartāla Laikmetīgas mākslas izstāžu centra industriālā, plašā, gaišā telpa, līdz ar saulrietu pārvērtās par hipnotisku eiforijas zonu, zāles sienas tika izrotātas ar dažādām projekcijām, kuras īpaši pasākumam sagatavoja audiovizuālais mākslinieks Dāvis Gauja.

Vakara gaitā klausījām piecus runātājus, kuri dalījās savā pieredzē un iedvesmoja klātesošos. Elīna Miķelsone, Andrejs Gavars, Artūrs Analts, Miķelis Baštiks un Krišjānis Jukumsons sniedza klausītājiem plašu redzējumu par to, kāda ir radošuma pievienotā vērtībā un kā tas var ietekmēt ikdienu, uzņēmējdarbību un sabiedrību kopumā.

Zinātņu doktore, Ideju un inovāciju institūta dibinātāja Elīna Miķelsone ar sarunu “Jaunrades pievienotā vērtība pētniecībā” klausītājiem caur interaktīvu un praktisku sarunu akcentēja nepieciešamību nepārtraukti augt, iet līdzi laikam, būt atvērtiem un radošiem- radīt inovācijas, kā arī iedeva rīkus, kā to sasniegt. Viņas entuziasms un dzīvesprieks neatstāja vienaldzīgu.

Harizmātiskais WOLT Latvija restorānu tīklu vadītājs Andrejs Gavars aizrāva klausītājus ar sarunu, kurā iepazīstināja ar divām prezentācijām – vienu, kuru izveidoja mākslīgais intelekts jeb AI un otru, kura bija viņa paša veidota. Šī pieeja tiešā un radošā veidā demonstrēja, cik vienkāršs un neuzkrītošs var būt radošums, bet tajā pašā laikā efektīvs. “Radošums nav racionāls, tas ir teju nepareizs”, radošums eksistē visur un visos, tikai atšķirība ir tajā, ka dažiem tas piemīt dabiski, dažiem pie tā ir jāpiestrādā.

Starptautiski atpazīstamais mākslinieks un dizainers Artūrs Analts caur pieredzes stāstu par Latvijas Bankas simtgades izstādi Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, soli pa solim veda klausītājus cauri tās izstrādes procesiem, stāstīja par šķēršļiem, izaicinājumiem un atziņām, kuras radās, veidojot šo izstādi. Godalgotais mākslinieks ar savu stāstījumu neatstāja vienaldzīgu nevienu zālē sēdošo.

Dizaina studijas “Asketic” īpašnieki, brālēni Miķelis Baštiks un Krišjānis Jukumsons - Jukumnieks, Simonas Vikštrēmas moderētajā diskusijā dalījās ar savām atziņām par sinerģiju starp disciplīnu un radošumu, uzsverot, ka tā nenogalina, bet veicina attīstību, radošumu un ved uz progresu. Runātāji aktualizēja tēmu par to, kā tas ir - vadīt kopīgu biznesu ar ģimeni, esot plecu pie pleca ikdienā, kā arī Krišjānim sadarbojoties ar savu sievu ne tikai mājās, bet arī darbā.


Paldies ikvienam, kurš dalīja savu piektdienas vakaru ar mums un bija klātesošs!

Pasākumu organizē Cēsu novada pašvaldība (Skola6, Cēsu radošais un digitālais kvartāls “Rainis”), LIAA Valmieras biznesa inkubators, LIAA Radošo industriju inkubators.


Foto: Anete Rudmieze