top of page
image (1).png

Aizvadīta koprades darbnīca “Cēsis 365 dienas gadā”


19. maija pēcpusdienā jaunajā Cēsu radošajā un digitālajā kvartālā “Rainis” norisinājās pilsētas mēroga koprades darbnīca “Cēsis 365 dienas gadā”. Darbnīca vienoja cēsniekus, radošo industriju un pašvaldības pārstāvjus, Jaunā Eiropas Bauhausa ekspertus, kā arī organizāciju pārstāvjus gan no Cēsīm, gan Latvijas, lai kopā radītu Cēsis par vietu, kas piesaista.

Pirms diviem gadiem kvartāls uzsāka savu ceļu pretīm mērķim radīt telpu mākslai, uzņēmējdarbībai un visam radošajam. Lēnām šis mērķis tuvojas realizācijai un sabiedrības atbalsts mums ir parādījis, ka kopā esam neapturams spēks.

Kvartāla ceļš sākās ar Eiropas programmu, Jaunais Eiropas Bauhaus (New European Bauhaus), kas tika uzsākta pavisam nesen – 2020. gadā. Programma ir radoša un starpdisciplināra iniciatīva, kuras mērķis ir radīt tikšanās telpu inovācijām un ekosistēmai, kurā savijas māksla, kultūra, zinātne un tehnoloģijas, kā arī tā ir iekļaujoša vide, kurā sevi redz ikviens. Radošais un digitālais kvartāls “Rainis” lieliski atspoguļo šīs vērtības – iekļaušana, ilgtspējība un estētika.

Darbnīca iesākās ar iepriekš izsludinātās aptaujas rezultātu prezentāciju, kuras mērķis bija noskaidrot, kas pēc iedzīvotāju domām pietrūkst Cēsīs. Rezultāti iedvesmoja pasākuma apmeklētājus un demonstrēja kādas ir sabiedrības un uzņēmēju idejas attiecībā uz Cēsu piedāvājuma paplašināšanu. Ideju vidū bija dažādas neformālās izglītības iespējas pieaugušajiem, radošās darbnīcas, regulārākas mākslas izstādes, bāri, kā arī dažādas aktīvās atpūtas iespējas.Lai pārbaudītu iespējamo nākotnes telpas darbību un gūtu kopēju pieredzi, koncentrējoties uz citām cilvēka maņām, izņemot redzi, kas sasaucas ar bijušā ražošanas bloka vēsturi (iepriekš Cēsu Neredzīgo biedrības rūpnīca) dalībnieki pāros, vadot viens otru ar aizsietām acīm, iepazina telpu un tās apkārtni. Aktivitāte iedrošināja izprast mūsu kaimiņus un kaut uz desmit minūtēm piedzīvot viņu ikdienu.Darbnīcas rezultātā tika radītas daudz un dažādas idejas, kuras īstenot visa gada garumā, neatkarīgi no gadalaika, kā rezultātā vēl vairāk tiktu uzsvērta Cēsu pilsētas un tā iedzīvotāju unikalitāte. Tika diskutēts par esošajiem un topošajiem potenciāli veiksmīgiem projektiem, kurus varētu ieviest un kuri atbilst pilsētas iedzīvotāju vajadzībām un kā Rainis kalpotu kā izejas punkts kopīgu mērķu sasniegšanai.


Darbnīcas noslēgumā dalībnieki un visi kopā sanākušie vakaru noslēdza neformālā gaisotnē alus darītavā Trimpus.

Pasākumu veidoja un organizēja Cēsu pilsēta, Skola6 un Cēsu Mākslas skola kopā ar Kristiana Rīsa un Stefānijas Patersones no Volcano (DE) atbalstu, kas ir pieaicinātie eksperti iesaistīšanās procesu veicināšanā no Jaunā Eiropas Bauhausa. Jaunais Eiropas Bauhaus ir Eiropas mēroga projekts, kas koncentrējas uz skaistu, iekļaujošu un ilgtspējīgu dzīves telpu un pieredzes radīšanu.


Paldies visiem, kuri ieradās!
ความคิดเห็น


bottom of page